Umeblowanie glamour do salonu – dobierz meble do stylu wnętrza mieszkania

Umeblowanie glamour do salonu – dobierz meble do stylu wnętrza mieszkania

Każdy właściciel domu chciałby, aby jego pomieszczenia umeblowane były oryginalnie i elegancko. Nie każdy lubi jednakże taki sam styl urządzenia oraz najczęściej każdy ma inny gust. Jedni są wielbicielami stylu klasycznego z wykorzystaniem sprzętów rustykalnych przypominających dawną polską wieś. Wówczas pomocniczym wyposażeniem domu będą drewniane dodatki ozdobne stylizowane na wzór wiejski. Obowiązujące są wtenczas drewniane wzory stylizowane na naczynia wiejskie, suszone kwiaty polne oraz zboże, a również haftowane lub robione na szydełku, firanki, serwetki, obrusy oraz zasłonki. Całkowicie inny styl wolno zdobyć wybierając meble glamour. 

Taki styl bardzo dobrze odzwierciedlają:

krzesła glamour: pikowane/ludwik – duże krzesła pikowane z dekoracyjnymi oparciami – zobacz przykład krzeseł i innych mebli glamour na domenie styl glamour

ławy

stoły/stoliki

konsole

komody

Ten rodzaj wyposażenia meblowego żąda też dodania do niego stosownych szczegółów dekoracyjnych. Wskazane będą gigantyczne, zdobione dywany, a również ciężkie wzorzyste zasłony. Niewątpliwie właściwe muszą być też lampy i inne akcesoria dekoracyjne, takie jak świeczniki, wazony i inne elementy wyposażenia mieszkalnych wnętrz.

Elementy meblowe definiują każde wnętrze mieszkalne

Osoby, które mogą cieszyć się posiadaniem własnego mieszkania, najczęściej starają się tak zarządzić wykorzystaniem poszczególnych pokoi, aby jedno z nich stało się sercem całego domu. Mowa bezsprzecznie o dużym salonie. Jest to pomieszczenie, jakie nieczęsto można urządzić w mieszkaniu w bloku mieszkalnym, bo z reguły żaden z pokoi nie ma tak kolosalnej powierzchni. W przypadku domu, warto jednakże rozważyć szansę wydzielenia pomieszczenia na salon. Jest to pomieszczenie, jakie w zasadzie służy wielu celom. Po pierwsze jest największym, a w takim razie centralnym miejscem domu, w którym koncentruje się zwykle cała rodzina. Po drugie, jest pomieszczeniem reprezentacyjnym, w którym przyjmowaniu są goście, a również urządzane są rodzinne przyjęcia. By jednak salon spełniał swoją rolę, wypada go właściwy urządzić, żeby z jednej strony był efektywny, zaś z drugiej stanowił wizytówkę gospodarzy. 

Detalem urządzenia salonu, jaki nadaje mu godziwego klimatu jest na pewno kominek. Stanowi on nie jedynie detal dekoracyjny, który o wiele odróżnia dom od mieszkania w bloku, ale na dodatek w chłodne dni jest doskonałym uzupełnieniem systemu centralnego ogrzewania. W pomieszczeniu, w jakim znajduje się kominek, muszą się obowiązkowo znaleźć odpowiednie meble. Teraz salon można urządzić na wiele rozmaitych sposobów i dużo rozmaitych stylów. 

Nowoczesne versus glamour

Jeśli nadrzędnym elementem urządzenia salonu będą meble współczesne, wykonane z wykorzystaniem szkła oraz metalu, też pozostałe elementy wyposażenia salonu powinny nawiązywać do tego stylu. W takim przypadku nie jest więc wskazane wieszanie ciężkich zasłon czy też ozdabianie salonu rzeźbami oraz klasycznymi obrazami. Tego typu szczegóły dekoracyjne będą natomiast jak najbardziej wskazane wówczas, gdy w salonie znajdą się stylizowane meble glamour. Są one zwykle niezmiernie bogato zdobione oraz wykonane z naturalnego, litego drewna. Niektóre z nich mogą być stylizowane na wzór kolonialny, inne zaś są w stanie przypominać wystrój wnętrz z dawnych czasów polskiej szlachty. Z pewnością są to meble glamour i bardziej wskazane dla ludzi borykających się z problemami alergicznymi. Do ich produkcji nie użytkuje się tak kolosalnej liczby substancji chemicznych, jak ma to miejsce w wypadku mebli z płyt wiórowych. Niemniej jednak wybór mebli do salonu jest zawsze podyktowany osobistymi gustami posiadaczy pomieszczenia. Jeżeli domownikom bardziej odpowiada styl nowoczesny, wskazane będą proste elementy wyposażenia bez akcesoryjnych detalów dekoracyjnych. Jeżeli niemniej jednak mieszkańcy bardziej lubują się we wnętrzach wzorowanych na stylu glamour, należałoby by zadbali też o wyposażenie salony przypominające właśnie to starsze wzornictwo. 

Zobacz także: jadalnie glamour

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *