05

Sunday, July

Transbed Pyrzowice - transport węgla Katowice, wiślany raj

Złomiarze
 /  / Złomiarze
Złomiarze

Złomiarze

Złomiarze
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Ostatnimi czasy ogromnym problem w Polsce są kradzieże wszystkiego co można sprzedać na złomie. Począwszy od torów kolejowych poprzez studzienki betonowe, kończąc na napisach ważnych instytucji. Nie jest może to nic nowego, ale ostatnio te wszystkie kradzieże stają się bardzo niebezpieczne dla potencjalnych użytkowników chociażby dróg czy kolei. Bardzo cierpi na tym cały system i odwodnienia liniowe.

Korytka betonowe nagminnie są niszczone i rozbierane na części. Podobna sytuacja ma miejsce z wspomnianymi torami. Nie trzeba chyba specjalnie zastanawiać się jak może skończyć się podróż pociągiem ekspresowym, kiedy na którymś z odcinków zabraknie kilku szyn. Może to przecież doprowadzić do ogromnej katastrofy, ale jak widać osoby trudniące się tym fachem nie do końca potrafią zdać sobie z tego sprawę. Liczy się przede wszystkim zysk bez znaczenia na innych. Można by tu debatować, że przecież gdyby nasze państwo dawało ludziom możliwość normalnej pracy i zarobku nie musieli by posuwać się do tak haniebnych czynów jak kradzież. Ale z drugiej strony nie możemy usprawiedliwiać takiego zachowania kiedy ktoś naraża przez to zdrowie a nawet życie innych postronnych, niczemu nie winnych osób. Zwiększenie patroli policyjnych oraz zwiększenie kar na dzień dzisiejszy nie wpłynęło znacząco na rozwiązanie tej trudnej sytuacji.

Należałoby wiec wnikliwie zastanowić się nad tym co można by zrobić i w jaki sposób zareagować. Bo taki stan rzeczy nie może się utrzymywać, tym bardziej że niedługo będziemy gościć ludzi z całej Europy na wielkiej imprezie sportowej, wiec należało by ten problem rozwiązać już teraz.

About the author:

Related posts